Standard wykonania

1. ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Przed zakupem domu należy uwzględnić wieloletnie koszty eksploatacji. Nasze domy energooszczędne posiadające w standardzie pompę ciepła inwertorową oraz rekuperację są zbudowane z materiałów spełniających normy cieplne, które zaczną obowiązywać od roku 2021. Poniżej wymienione rozwiązania zastosowane w domach Atriumdom oznaczają niższe koszty eksploatacji domu:

Pompa ciepła - ikona

Pompa ciepła

Energooszczędne ogrzewanie, która latem można wykorzystać do chłodzenia pomieszczeń.

Wodne ogrzewanie podłogowe - ikona

Wodne ogrzewanie podłogowe

Najbardziej komfortowe i energooszczędne ogrzewanie w całym domu oprócz garażu. Nie stwarza problemów w aranżacji wnętrz i ogrzewa całą powierzchnią podłogi. Jest oszczędniejsze ponieważ funkcjonuje na niższych temperaturach zasilania.

Rekuperacja - ikona

Rekuperacja

Gwarantuje zawsze czyste i świeże powietrze w domu. Wymiennik ciepła wykorzystujący ciepło powietrza wydostającego się z budynku do ogrzania powietrza wprowadzanego do budynku.

Energooszczędne izolacje - ikona

Energooszczędne izolacje

Okna 3 szybowe z profilami 6 komorowymi, styropian grafitowy o grubości 15 cm, dach docieplony 30 cm wełny mineralnej

Ponadto:

  • Ściany zewnętrzne – pustak ceramiczny+ styropian grafitowy 032, 15 cm co daje współczynnik przenikalności cieplnej poniżej 0,18 W/m² – norma od 2021 r. to poniżej 0,20 W/m².
  • Okna Petecki – trzyszybowe z profilami 6 komorowymi poniżej 0,9 W/m² – norma od 2021 r. to poniżej 0,9 W/m²
  • Dach docieplony 30 cm wełny mineralnej.
  • Brama garażowa wraz z automatem.
  • Drzwi – 1,3 W/m² – norma od 2021 r. to 1,3 W/m²
  • Zwarta bryła domu i zabudowa bliźniacza (dwie ściany po 18 cm z dylatacją i ociepleniem pomiędzy) przekładają się na mniejszą powierzchnię wymiany ciepła.

2. FUNKCJONALNOŚĆ I PRZESTRZEŃ – ZMIANY LOKATORSKIE SĄ W CENIE

bez dodatkowych kosztów można skorzystać z naszego architekta aby wykonał projekt zmian lokatorskich w podstawowym zakresie tj. przesunięcie ścian działowych, punktów elektrycznych i wod-kan. Zmiany wykonamy bez dodatkowych kosztów.

Rozkład wymarzonego domu musi być idealnie skrojony i powinien się dopasowywać do potrzeb rodziny. Warto zwrócić uwagę na możliwości adaptacji i zmian lokatorskich, dobrze zaprojektowany dom, powinien mieć możliwość zmian rozkładu w miarę wzrostu rodziny.

Strop monolityczny daje nieskończone możliwości przesuwania ścianek działowych, liczba pionów kanalizacyjnych daje swobodę w projektowaniu łazienek.

Podajemy powierzchnię użytkową w świetle ścian działowych z 2 cm tynku.

3. KONSTRUKCJA

Warto na etapie budowy zainteresować się konstrukcją domu i czy jest on skrojony na 10 lat, w tracie których deweloper odpowiada za wady ukryte, czy na dekady i dłużej. Parametry, które świadczą o solidności to grubość ścian nośnych oraz żelbetowa konstrukcja wieńców i stropów.

Mocną konstrukcję naszych domów zapewnia rzetelne zbrojenie konstrukcji żelbetowej od podstaw – ław fundamentowych po dach – żelbetową belkę kalenicową. Strop monolityczny jest bardzo wytrzymały i umożliwia dowolne sytuowanie ścianek działowych. Ściany nośne zewnętrzne zbudowane są z pustaków ceramicznych Porotherm o grubości 18 cm. Ściany nośne wewnętrzne z pustaka Ytong Energo o grubości 24 cm.

Domy w zabudowie bliźniaczej mają niezależną konstrukcję – ściany zewnętrzne o grubości po 18 cm są oddzielone dylatacją z ociepleniem styropianem 2-centymetrowym,
co przekłada się jednocześnie na lepszą akustykę między domami. Piętro ma wysokość 2,6 metra

4. WŁASNY OGRÓDEK

W przypadku własnego ogródka możemy planować lokalizację dodatkowych wiat itp. Powierzchnie działek (wraz z zabudową wynoszą od 263 m² do 390 m² plus współwłasność w 8 – metrowej działce drogowej około 60 m². Sam ogródek po odjęciu zabudowy to około 100 m² – 190 m².

5. INSTALACJE

W standardzie pompa ciepła, rekuperacja, ogrzewanie wodne podłogowe (oprócz garażu), pełne wyposażenie kotłowni.

Warto zwrócić uwagę na rzetelność wykonania instalacji, ilości punktów. Nasza oferta to: prąd trójfazowy – oznacza to możliwość instalacji kuchenki elektrycznej lub elektryczno – indukcyjnej oraz ewentualnego zasilania samochodów elektrycznych.

6. GWARANCJA JAKOŚCI

Po ukończeniu budowy deweloper dokonuje odbioru końcowego budynku i odbiera uprawomocnioną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Następnie nabywca dokonuje odbioru technicznego od Dewelopera. 

Naprawę usterek nie wykrytych w trakcie odbioru nabywca może egzekwować od dewelopera jeszcze przez 5 lat od momentu odbioru. Odpowiedzialność ogólna dewelopera za wady ukryte to 10 lat.