STANDARD WYKONANIA

1. ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Na etapie projektowania należy uwzględnić wieloletnie koszty eksploatacji, jakie będą ponosić właściciele domów. Nasze domy są zbudowane z materiałów spełniających normy cieplne obowiązujące od roku 2021. Poniżej wymienione rozwiązania zastosowane w domach AtriumDom oznaczają niższe koszty eksploatacji domu:

  • Ściany zewnętrzne - Porotherm 25 cm + styropian grafitowy 031, 15 cm co daje współczynnik przenikalności cieplnej poniżej 0,18 W/m² - norma od 2021 r. to poniżej 0,20 W/m².
  • Okna Petecki – trzyszybowe z profilami 6 komorowymi poniżej 0,9 W/m² - norma od 2021 r. to poniżej 0,9 W/m²
  • Dach docieplony 30 cm wełny mineralnej.
  • Brama garażowa Verdoor– poniżej 1,3 W/m² z automatem.
  • Drzwi PTZ - 1,3 W/m² - norma od 2021 r. to 1,3 W/m²
  • Wodne ogrzewanie podłogowe w oddzielnym obiegu wody na parterze - jest oszczędniejsze ponieważ funkcjonuje na niższych temperaturach zasilania. 
  • Zwarta bryła domu i zabudowa bliźniacza (dwie ściany po 25 cm z ociepleniem pomiędzy) przekładają się na mniejszą powierzchnię wymiany ciepła.

2. KONSTRUKCJA

Warto na etapie budowy zainteresować się konstrukcją domu i czy jest on skrojony na 10 lat, w tracie których deweloper odpowiada za wady, czy na dekady i dłużej. Parametry, które świadczą o solidności to grubość ścian nośnych oraz żelbetowa konstrukcja wieńców i stropów.

Mocną konstrukcję naszych domów zapewnia rzetelne zbrojenie konstrukcji żelbetowej od podstaw - ław fundamentowych po dach - żelbetową belkę kalenicową. Strop monolityczny jest bardzo wytrzymały i umożliwia dowolne sytuowanie ścianek działowych. Ściany nośne zewnętrzne zbudowane są z pustaków ceramicznych Porotherm o grubości 25 cm. Ściany nośne wewnętrzne z pustaka Ytong Energo o grubości 24 cm.

Domy w zabudowie bliźniaczej mają niezależną konstrukcję – ściany zewnętrzne o grubości po 25 cm są oddzielone dylatacją z ociepleniem styropianem 2-centymetrowym,
co przekłada się jednocześnie na lepszą akustykę między domami. Piętro ma wysokości od 2,5 metra do 3 metrów

3. FUNKCJONALNOŚĆ I PRZESTRZEŃ

Rozkład wymarzonego domu musi być idealnie skrojony i powinien się dopasowywać do potrzeb rodziny. Warto zwrócić uwagę na możliwości adaptacji i zmian lokatorskich, dobrze zaprojektowany dom, powinien mieć możliwość zmian rozkładu w miarę wzrostu rodziny. 

Strop monolityczny daje nieskończone możliwości przesuwania ścianek działowych, liczba pionów kanalizacyjnych - w przypadku naszej inwestycji: 4 daje swobodę w projektowaniu łazieniek. 

Podajemy powierzchnię użytkową w świetle ścian działowych z 1,5 cm. tynku.

4. WŁASNA DZIAŁKA

Znacząca jest różnica między własnością gruntu a współwłasnością. W przypadku własnej działki nie są tak uciążliwe kwestie formalne przy planach rozbudowy lub przebudowy domu, lokalizacji dodatkowych przybudówek lub wiat itp., a także dysponujemy w 100% działką w przypadku zaciągania kredytu. 

Powierzchnie działek wynoszą od 254 m² do 338 m² plus współwłasność w 8 – metrowej działce drogowej około 72 m².

5. INSTALACJE

Warto zwrócić uwagę na rzetelność wykonania instalacji, ilości punktów. Nasza oferta to: prąd trójfazowy - oznacza to możliwość instalacji kuchenki elektrycznej lub elektryczno - indukcyjnej oraz ewentualnego zasilania samochodów elektrycznych.

Pełne wyposażenie kotłowni z kołem dwufunkcyjnym, ogrzewanie wodne podłogowe (oprócz garażu).

6. GWARANCJA JAKOŚCI

Po ukończeniu budowy deweloper dokonuje odbioru końcowego budynku i odbiera uprawomocnioną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Następnie nabywca dokonuje odbioru technicznego od Dewelopera. 

Naprawę usterek nie wykrytych w trakcie odbioru nabywca może egzekwować od dewelopera jeszcze przez 5 lat od momentu odbioru. Odpowiedzialność ogólna dewelopera za wady ukryte to 10 lat.